faqe_banner1

Depozita e ruajtjes horizontale e veshur me fletë PTFE për përpunim kimik të prodhuar në Kinë

Përshkrim i shkurtër:

Klasifikimi i temperaturës: tub me temperaturë të lartë me cilësi të lartë
Klasifikimi MPa: -0,09 MPa deri në 2,5 MPa
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK
Standard: ASTM, GB, DIN, JIS
Diametri: madhësi të personalizuara
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Avantazhet dhe karakteristikat në projektimin e montimeve të tubave tetrafluoride me rreshtim çeliku
Ky RANA është bërë nga pluhur ptfe me performancë të lartë, tubi throgh shtyhet (shtrydhet) dhe formohet, sipërfaqja e tubit kimik trajtohet dhe më pas shkarkohet në tub çeliku pa tegel (diametri i jashtëm i astarit në krahasim me diametrin e brendshëm të tubit të çelikut 1-1,5 mm) rreshtim i ngushtë i zgjerimit.
Produkti ka tre karakteristika:
1. Tub pa tegel,rezistencë ndaj ndikimit me performancë të lartë, kundër plakjes.
2. Forca tërheqëse boshtore është shumë e mirë.
3. Sipërfaqja e produktit është e lëmuar dhe çdo copë çeliku në formë të veçantë mund të rreshtohet.

Informacioni bazë

Numri i modelit.
FF-9979
Lloji i lidhjes
Seamless
Specifikim
të ndryshme
Origjina
Jiangsu Kinë
Kapaciteti i prodhimit
5000000
Forma e prerjes kryq
Rrumbullakët
Paketa e Transportit
Raft çeliku i salduar
Markë tregtare
Yihao
Kodi HS
3904610000

Parametrat e produktit

Teel Pipe Lined PTFE për pajisje tubash
Tubat prej çeliku janë të veshur me pajisje teflon
Marka: Yihao
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK
DN: 3/4 "- DN500, 3/4" ~ 20"
Temperatura e funksionimit: -20ºC ~ 180ºC
Presioni i punës: 0 ~ 2.5mpa
Fllanxha: sipas HG/T20592-2009)
** Mund të zgjidhet me HG, GB, JB, ANSI, JIS, BS, DIN dhe standarde të tjera, mund të zgjidhet me fllanxha fikse, fllanxha fleksibël.
Medium: mund të mbështesë transportin e përqendrimit arbitrar të acidit të fortë, alkalit të fortë, tretësit organik, oksidantit të fortë, toksikut dhe mediave të tjera gërryese.

Shënim:

1) Kur diametri i produktit DN≥500mm, i përket klasës së pajisjeve.
2) Nëse përdoret nën presion negativ, kërkesa duhet të na shpjegohet kur porosisni, dhe më pas rreshtimi sipas procesit të rezistencës ndaj presionit negativ.
3) Nëse nuk ka kërkesa të veçanta për fllanxhat, ju lutemi referojuni shtojcës siç përcaktohet në HG20592-2009.
4) Shih tabelën për parametrat e zakonshëm të montimit të tubave.Pjesë të tjera jo standarde, të tilla si reduktues i çuditshëm, bërryl reduktues, etj., mund të personalizohen sipas kërkesave të përdoruesit, përpunimit.
5) Presioni i pasqyrave të cilindrave të xhamit të veshur me çelik F4 dhe F46 është < 0.3mpa, dhe presioni në gjendje pune është ≥ 0.3mpa.Klientët sugjerojnë përdorimin e pasqyrave me katër drejtime PTFE me rreshtim çeliku.
6) Pjesët e derdhur PTFE me rreshtim çeliku DN≥200, përdorimi i temperaturës <120℃, përdorimi i presionit -0.02-1.6mpa, mund të projektohet posaçërisht sipas kushteve të klientit.


  • E mëparshme:
  • Tjetër: