faqe_banner1

Furnizuesi i fabrikës Fletë dhe fletë PTFE 100% e pastër e virgjër

Përshkrim i shkurtër:

Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK
Lloji: Tuba termoplastikë
Thithja e ujit: 0.12%~0.25%
Përqindja e tkurrjes: 1.0%~2.5%
Rezistenca në tërheqje: 30~40MPa
Temperatura e funksionimit: -190~250


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Tubi i teflonit është prodhuar me nxjerrje dhe sinterim cilësor PTFE.Sinterizimi është procesi konvencional i shndërrimit të materialit pluhur në trup të dendur, i cili përdoret herët për prodhimin e materialeve qeramike, zjarrduruese dhe hipertermale dhe metalurgjinë pluhur.Në përgjithësi, trupi i dendur i sinterizuar pas formimit të pluhurit është një material polikristalor me mikrostrukturë të përbërë nga kristali, trup qelqor dhe pore.Procesi i sinterizimit përcakton madhësinë e grimcave dhe poreve të kristalit në mikrostrukturë, formën dhe shpërndarjen e kufirit të kristalit, duke ndikuar kështu në vetitë e materialit.
1. Rezistencë ndaj temperaturës së ulët dhe të lartë
2. Rezistenca ndaj korrozionit, rezistenca ndaj motit
3. Lubricitet i lartë, pa ngjitje
4. Jo toksike
5. Jo i ndezshëm
6. Rezistenca ndaj acideve dhe alkaleve
7. Antioksidant

Fabrika-Supplier-100-Pure-Virgin-PTFE-Skived-Sheet-and-PTFE-Sheet

Informacioni bazë

Dendësia e dukshme
2,10~2,30g/cm3
Specifikim
400 te ndryshme
Origjina
Jiangsu Kinë
Kapaciteti i prodhimit
5000000
Paketa e Transportit
Kuti druri
Markë tregtare
Yihao
Kodi HS
3904610000

Parametrat e produktit

Artikuj Guarnicioni i bardhë PTFE rezistent ndaj acidit ndaj nxehtësisë Guarnicioni i sheshtë PTFE rezistent ndaj vajit
Materiali PTFE, CS/SS ÇELIK
Temperatura -180~+260ºC
Madhësia DN60-DN800
Trashësia 1.5/3/5 mm
Dendësia e dukshme 2,1~2,3 g/cm³
Forca në tërheqje ≥15Mpa
Zgjatimi përfundimtar ≥150%
Forca dialektike ≥10 KV/mm

  • E mëparshme:
  • Tjetër: