page_banner1

Хоризонтален резервоар за складирање обложен со тефлонски лист за хемиска обработка, произведен во Кина

Краток опис:

Температурна класификација: висококвалитетна цевка со висока температура
Класификација MPa: -0,09 MPa до 2,5 MPa
Материјал: тефлонски, CS/SS челик
Стандарден: ASTM, GB, DIN, JIS
Дијаметар: прилагодени големини
Материјал: тефлонски, CS/SS челик


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Предности и карактеристики во дизајнот на фитинзи за цевки со тетрафлуорид со челични облоги
Оваа RANA е направена од тефлонски прашок со високи перформанси, се турка (цеди) и се обликува преку цевката, површината на хемиската цевка се обработува, а потоа се испушта во челична цевка без шевови (надворешниот дијаметар на облогата во споредба со внатрешниот дијаметар на челичната цевка 1-1,5 mm) проширување тесни поставата.
Производот има три карактеристики:
1. Бесшевни цевки,отпорност на удар со високи перформанси, против стареење.
2. Аксијалната цврстина на истегнување е многу добра.
3. Површината на производот е мазна, а секое челично парче во специјална форма може да се обложи.

Основни информации

Модел БР.
FF-9979
Тип на врска
Беспрекорно
Спецификација
различни
Потекло
Џиангсу Кина
Производствен капацитет
5000000
Облик на пресек
Тркалезна
Транспортен пакет
Заварена челична полица
Заштитен знак
Јихао
HS код
3904610000

Параметри на производот

Тефлонски тефлонски обрабени цевки за фитинзи за цевки
Челичните цевки се обложени со тефлонски фитинзи
Марка: Јихао
Материјал: тефлонски, CS/SS челик
DN: 3/4 "- DN500, 3/4" ~ 20"
Работна температура: -20ºC ~ 180ºC
Работен притисок: 0 ~ 2,5 mpa
Прирабница: според HG/T20592-2009)
** Може да се избере со HG, GB, JB, ANSI, JIS, BS, DIN и други стандарди, може да се избере со фиксни прирабници, флексибилни прирабници.
Медиум: може да го поддржи транспортот на произволна концентрација на силна киселина, силни алкали, органски растворувачи, силен оксиданс, токсичен и други корозивни медиуми.

Забелешка:

1) Кога дијаметарот на производот DN≥500mm, тој припаѓа на класата на опрема.
2) Ако се користи под негативен притисок, треба да ни се објасни побарувачката при нарачката, а потоа да се постават според процесот на отпорност на негативен притисок.
3) Доколку нема посебно барање за прирабници, ве молиме погледнете го додатокот како што е наведено во HG20592-2009.
4) Видете ја табелата за заеднички параметри за монтирање на цевки.Други нестандардни делови, како што се ексцентричен редуктор, намалување на лактот, итн., Можеме да се прилагодиме според барањата на корисникот, обработката.
5) Притисокот на ретровизорите со стаклени цилиндри со челична облога F4 и F46 е < 0,3mpa, а притисокот во работна состојба е ≥ 0,3mpa.Клиентите предлагаат користење на четиринасочни ретровизори со тефлонски облоги.
6) Челични обложени тефлонски делови за калапи DN≥200, употребата на температура <120℃, употребата на притисок -0,02-1,6mpa, може да биде специјално дизајнирана според условите на клиентите.


  • Претходно:
  • Следно: