page_banner1

За нас

За нас

Профил на компанијата

за_нас

Речиси 20 години, Jiangsu Yihao Fluorine Plastic Manufacturing Co., Ltd. е водечки снабдувач во Кина наТефлонски цевководни системи.Нудиме тефлонски цевки, чаршафи, шипки, заптивка листови, бледи прстени, прстени за скали, рашливи прстени, прстени за очи.Го проширивме нашиот асортиман на тефлонски обложени цевки и фитинзи од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, како што се колена, маици, крст, вентили, тефлонски црева заедно со сеопфатен избор на алатки за инсталација и прицврстувања.Обезбедуваме нивоа на услуги кои се совпаѓаат во нашата индустрија, поддржани од систем за квалитет акредитиран според ISO 9001-2015.

+
Да искуства
RMB регистриран капитал
+
Квадратни метри

Зошто да не изберете нас

Технички

Со силна техничка сила, има повеќе од 20 средни и високи техничари на постдипломски и на додипломски студии.Дизајнот ја прифаќа најнапредната јапонска технологија иТефлонска цевкапостигнува најголем домашен производствен капацитет и најкомплетни спецификации.

околу 3
околу 2

Апликација

Цевките произведени од Yihao главно се користат во областа на машините, хемиската индустрија, авијацијата, електричната и електрониката, националната одбранбена индустрија, врвната технологија, медицинската и електричната изолација и електричната изолација.Нашите одлични производи се пофалени од клиентите дома и во странство.

Сертификат

Киселина-алкали-отпорни-високи-температурни-јаглерод-челик-тефлонски-обложена-права-цевка (16)