page_banner1

Вести

Вести

 • Како функционира пакувањето на тефлонски жлезди?

  Како функционира пакувањето на тефлонски жлезди?

  Пакувањето со тефлонски жлезди е ефикасно и сигурно решение за запечатување кое се користи во широк спектар на индустриски апликации.Обезбедува одлични перформанси и издржливост на заптивање, што го прави прв избор за запечатување вратила и стебла на вентили.Во оваа статија ќе истражиме како...
  Прочитај повеќе
 • Што е фитинзи за цевки од не'рѓосувачки челик со еднакви маици со тефлонски/PFA?

  Што е фитинзи за цевки од не'рѓосувачки челик со еднакви маици со тефлонски/PFA?

  Кога станува збор за индустриски апликации кои вклучуваат ракување со корозивни медиуми, наоѓањето соодветни фитинзи за цевки може да биде застрашувачка задача.Сепак, една опција која се здоби со популарност поради одличните својства на отпорност на корозија е тефлонски/PFA обложени еднакви маици...
  Прочитај повеќе
 • Топ 10 апликации на Вирџин тефлонски тефлон / гравиран тефлонски лист

  Топ 10 апликации на Вирџин тефлонски тефлон / гравиран тефлонски лист

  Тефлонскиот лист е неверојатно разновиден и корисен материјал кој се најде во огромен број различни апликации со текот на годините.Без разлика дали работите во индустријата за атомска енергија или едноставно се обидувате да најдете начин да ги изолирате вашите електрични инсталации, тефлонски...
  Прочитај повеќе
 • Осум карактеристики на 100% чист тефлонски прстен

  Осум карактеристики на 100% чист тефлонски прстен

  Тефлонски Пал прстен, како што сугерира името, е неверојатен производ кој се состои од политетрафлуороетиленски (тефлонски) материјал.Тефлонски е познат по своето ниско триење, нереактивни својства и висока отпорност на хемикалии.Осумте карактеристики на 100% чист тефлонски прстен за палење нудат моја...
  Прочитај повеќе
 • Пет карактеристики на пластичниот прстен

  Пет карактеристики на пластичниот прстен

  Пластичните прстени се еден од најкористените видови материјали за пакување на кули во индустриски апликации.Овие прстени се фалат со неколку карактеристики што ги прават идеални за употреба во хемиски, петрохемиски и фармацевтски процеси.Во оваа статија ќе разговараме за...
  Прочитај повеќе
 • Примена на тефлонски обложен сад

  Примена на тефлонски обложен сад

  Садот со тефлонски облоги е високо специјализирана опрема што се користи за широк спектар на апликации во многу различни индустрии.Неговата популарност лежи во неговата способност да обезбеди исклучителна хемиска отпорност и инертност, што го прави идеален избор за високо ко...
  Прочитај повеќе
 • Карактеристики на хоризонтален резервоар за складирање обложен со тефлонски лист

  Карактеристики на хоризонтален резервоар за складирање обложен со тефлонски лист

  Хоризонталните резервоари обложени со тефлонски плочи се врвно и сигурно решение за складирање на корозивни и високи температурни хемикалии.Тефлонскиот лист значи политетрафлуороетилен, кој често се користи во индустриски услови поради неговите уникатни својства и способности.Во т...
  Прочитај повеќе
 • Предности на тефлонски облоги челични цевки

  Предности на тефлонски облоги челични цевки

  Челична цевка обложена со тефлонски челични цевки брзо ги надминува челични цевки без облоги поради повеќе причини.Тефлонската облога помага да се зајакне челичната цевка, што ја прави потрајна и подолготрајна, истовремено обезбедувајќи неколку предности.Прво, челична цевка со тефлонски облоги е високо отпорна на кор...
  Прочитај повеќе
 • Зошто да изберете Јихао

  Зошто да изберете Јихао

  Кога станува збор за системи за тефлонски цевки, постои само една компанија што вреди да се размисли - Jiangsu Yihao Fluorine Plastic Manufacturing Co., Ltd. Во изминатите 20 години, Yihao беше водечки снабдувач на тефлонски цевководи во Кина со својата силна техничка сила и силна техничка сила.Напредно...
  Прочитај повеќе
 • Кои се предностите на тефлонската облога применета на кулите?

  Кои се предностите на тефлонската облога применета на кулите?

  Со многуте предности, тефлонската облога стана популарен избор за кули во различни индустрии.Тефлонските облоги обезбедуваат одлична заштита од агресивни материи и имаат долг работен век, што ги прави совршено решение за контејнери што се користат за складирање или транспорт на хемикалии.Колоните л...
  Прочитај повеќе
 • Пет полиња за примена на тефлонски

  Тефлонски има широк спектар на апликации, може да се користи во медицинска опрема, печатење, хартија, индустрија за влакна, хемиска индустрија, прехранбена индустрија, апарати за домаќинство, пластика, гумена индустрија, електроника, автомобилска индустрија итн. Тефлонски има широк спектар на апликации, може да се користи во медицинската е...
  Прочитај повеќе
 • Употребата и предностите на тефлонската плоча

  Сите видови тефлонски производи одиграа клучна улога во националните економски полиња како што се хемиската индустрија, машините, електрониката, електричните апарати, воената индустрија, воздушната, заштитата на животната средина и мостовите.Тетрафлуороетиленската плоча е погодна за температура од -180℃~+2...
  Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3