page_banner1

100% Вирџин тефлонски грмушки Цевководни цевки Местење на цевки Достигни стандарди на пазарот во ЕУ и САД

Краток опис:

Материјал: тефлонски, CS/SS челик
Вид: Термопластични цевки
Апсорпција на вода: 0,12%~0,25%
Процент на контракција: 1,0%~2,5%
Јачина на истегнување: 30~40MPa
Работна температура: -190~250


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Тефлонската цевка е изработена со квалитетна тефлонска истиснување и синтерување.Синтерувањето е конвенционален процес на претворање на прашкаст материјал во густо тело, кој рано се користи за производство на керамички, огноотпорни и хипертермални материјали и металургија на прав.Општо земено, синтеруваното густо тело по формирањето на прав е поликристален материјал со микроструктура составена од кристал, стаклестото тело и пора.Процесот на синтерување ја одредува големината на кристалните честички и порите во микроструктурата, обликот и дистрибуцијата на границата на кристалите, со што влијае на својствата на материјалот.
1. Отпорност на ниски и високи температури
2. Отпорност на корозија, отпорност на временските услови
3. Високо подмачкување, без адхезија
4. Нетоксични
5. Незапалив
6. Отпорност на киселина и алкали
7. Антиоксиданс

100-Virgin-PTFE-Bush-Tube-Pipe-Pipeline-Pipe-Fitting-Reach-EU-and-US-Market-Stand(3)
100-Virgin-PTFE-Bush-Tube-Pipe-Pipeline-Pipe-Fitting-Reach-EU-and-US-Market-Standard111

Основни информации

Модел БР.
16 * 1,5
Транспортен пакет
Дрвена кутија
Заштитен знак
Јихао
HS код
3904610000
Очигледна густина
2,10~2,30 g/cm3
Спецификација
400 различни
Потекло
Џиангсу Кина
Производствен капацитет
5000000

Параметри на производот

Предмети Бело Тефлонски заптивка Отпорна на киселина на високи температури Рамен тефлонски заптивка Отпорна на топлинско масло
Материјал Тефлонски, CS/SS челик
Температура -180~+260ºC
Големина DN60-DN800
Дебелина 1,5/3/5мм
Очигледна густина 2,1-2,3 g/cm³
Јачина на истегнување ≥15 MPa
Крајно издолжување ≥150%
Дијалектичка сила ≥10KV/mm

  • Претходно:
  • Следно: