page_banner1

Приклучоци за цевки од нерѓосувачки челик со еднаква маица со тефлонски/PFA за цевковод за хемикалии

Краток опис:

Вовед
Тефлонски/PFAнаредениSS равенствоalмаици и маици за намалување имаат многу ниска пропустливост, значителна дебелина на ѕидот и долг работен век.Тефлонската маица обложена со тефлонски маици може да издржи различни хемикалии, што ја прави пофлексибилна и поекономична.

 


Детали за производот

Ознаки на производи

Предност

Тефлонски/PFAобложената маичка може да издржи различни хемикалии, што го прави повеќефлексибилнии економичен.Сите тефлонски/PFAпоставата еднаква и редуцирачките маици имаат отпорност на триење икорозијаотпорност, притоа одржувајќи нелепливи и високи карактеристики на чистота.Бидејќи постоинема корозија, животот на тефлонскиот/PFAнаредени цевководен систем ќе се зголеми.Тефлонски/PFAоблогата на маици со еднаков дијаметар и маици со редуцирање ги подобруваат работните услови бидејќи не се јавува истекување, а последователните штетни гасови и пареи нема да испаруваат во атмосферата.Затоа, трошоците за одржување, поправка и губење време може да се минимизираат.

Параметри на производот

ставка Тефлонски маици обложени
Стандарден JIS, ASTM, GB, DIN
Место на потекло Кина
  Џиангсу
Име на брендот Јихао
Број на модел P-Y88
Тип Беспрекорно
Одделение за челик Серија 300
Апликација Градба
Сертификација ISO
Тип на линија за заварување ЕРВ
Толеранција ±2%
Услуга за обработка Заварување, лиење
Одделение SS304 Јаглероден челик

Најчесто поставувани прашања

1. кои сме ние?

Ние сме со седиште во Џиангсу Кина, почнуваме од 2013 година, продаваме на домашниот пазар (50,00%), Африка (10,00%), Југоисточна Азија (20,00%), Европа и Америка(20,00%.Во нашата канцеларија има вкупно околу 101-200 луѓе.

2. како можеме да гарантираме квалитет?

Секогаш пред-производен примерок пред масовно производство;

Секогаш финална инспекција пред пратката;

3. Што можете да купите од нас?

Флуоропластична цевка, тефлонски тефлонски прстен, тефлонски прстен, тефлонски прстен за скали, челична обвивка тефлонски цевки

4. зошто да купувате од нас не од други добавувачи?

Ние главно ги произведуваме сите видови на тефлонски обложени цевки и фитинзи, резервоар со тефлонски облоги, садови за кули и тефлонски/PFAобложен вентилs.Сите видови тефлонски цевки, дихтунзи,блед прстен,рашинг прстен и други полнила;сите видови на тефлонски обложена цевка, лакт, маици, обложени од нерѓосувачки челик

5. какви услуги можеме да ги обезбедиме?

Прифатени услови за испорака: FOB,CIF,DDP;

Прифатена валута за плаќање: УСД, CNY;

Прифатен тип на плаќање: T/T;L/C

Јазик кој се зборува: англиски, кинески


  • Претходно:
  • Следно: