page_banner1

Ниска цена нелепливи челични цевки со конзистентен квалитет со тефлонски наредени

Краток опис:

Температурна класификација: Цевководи со ниска температура
Класификација MPa: Цевководи со среден притисок
Материјал: тефлонски, CS/SS челик
Стандард: ASTM, GB, JIS, DIN
Дијаметар: 150 мм
Материјал: тефлонски, CS/SS челик


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Повеќето од цевките дизајнирани и развиени од Jiangsu Yihao Fluorine Plastic Manufacturing Co., Ltd.главно се испорачуваат од ОЕМ во ОК, Франција, САД, Германија и многу други компании.Фабриката се наоѓа во Јанченг, прекрасниот брег на Жолтото Море.Основана во 2007 година, има 150 комплети специјална опрема и 100 специјални цевководи.Фабриката продолжува да работи во системот за квалитет ISO9001:2000.

Основни информации

Модел БР.
150 * 8 мм
Тип на врска
Прирабница
Облик
Цевка со шуплив пресек
Транспортен пакет
Заварен челик
Заштитен знак
Фухао
HS код
3904610000
Облик на пресек
Тркалезна
Легура или не
Нелегура
Сертификат
ISO 9001-2000
Спецификација
150 * 8 мм
Потекло
Кина
Производствен капацитет
1000 метри/ден

Параметри на производот

Предмети Бело Тефлонски заптивка Отпорна на киселина на високи температури Рамен тефлонски заптивка Отпорна на топлинско масло
Материјал чист тефлонски
Температура -180~+260ºC
Големина DN60-DN800
Дебелина 1,5/3/5мм/7мм/9мм
Очигледна густина 2,1-2,3 g/cm³
Јачина на истегнување ≥18Mpa
Крајно издолжување ≥150%
Дијалектичка сила ≥10KV/mm

Тефлонската цевка е изработена со квалитетна тефлонска истиснување и синтерување.Синтерувањето е конвенционален процес на претворање на прашкаст материјал во густо тело, кој рано се користи за производство на керамички, огноотпорни и хипертермални материјали и металургија на прав.Општо земено, синтеруваното густо тело по формирањето на прав е поликристален материјал со микроструктура составена од кристал, стаклестото тело и пора.Процесот на синтерување ја одредува големината на кристалните честички и порите во микроструктурата, обликот и дистрибуцијата на границата на кристалите, со што влијае на својствата на материјалот.
1. Отпорност на ниски и високи температури
2. Отпорност на корозија, отпорност на временските услови
3. Високо подмачкување, без адхезија
4. Нетоксични
5. Незапалив
6. Отпорност на киселина и алкали
7. Антиоксиданс


  • Претходно:
  • Следно: