page_banner1

Висок квалитет со долна цена Тефлонски наредени јаглеродни челични цевки Голем лакт

Краток опис:

Класификација на температурата: цевковод со високи перформанси со висока температура
Класификација MPa: -0,09 MPa до 2,5 MPa
Материјал: тефлонски, CS/SS челик
Стандарден: ASTM, GB, JIS, DIN
Дијаметар: Поддршка за прилагодување
Материјал: тефлонски, CS/SS челик


Детали за производот

Ознаки на производи

Опис на производот

Предности на дизајнот на фитинзи на тетрафлуоро цевки со челични облоги

Предности на дизајнот на тефлонски цевки со челични облоги:

Резиме: RANA изберете тефлонски прашок со високи перформанси, формирана цевка преку туркање (истиснување) и обработка на обликување, хемиски третман на површината на цевката, одводнување во челична цевка без шевови (надворешен дијаметар на облогата од внатрешниот дијаметар на челичната цевка 1-1,5 mm) тесна облога за проширување.
Неговите предности:
1. Бесшевни, отпорни на удари, отпорност на стареење за да се обезбеди висок квалитет на производите
2. Висока аксијална цврстина на истегнување.
3. Мазна површина, може да поддржи каква било челична обвивка во специјална форма.

Основни информации

Облик на пресек
Тркалезна
Транспортен пакет
Заварена челична полица
Заштитен знак
Јихао
HS код
3904610000
Тип на врска
Бесшевни
Спецификација
различни
Потекло
Џиангсу Кина
Производствен капацитет
5000000

Параметри на производот

Челичните цевки се обложени со тефлонски фитинзи:
Марка: Јихао
Материјал: тефлонски, CS/SS челик
DN: 3/4 "- DN500, 3/4" ~ 20"
Работна температура: -20ºC ~ 180ºC
Работен притисок: 0 ~ 2,5 mpa
Прирабница: според HG/T20592-2009)

** Сите видови на опционални HG, GB, JB, ANSI, JIS, BS, DIN, итн., поддржуваат различни барања на стандардна, опционална фиксна прирабница, флексибилна прирабница.
Средни карактеристики: може да транспортира произволна концентрација на силна киселина, силна алкали, органски растворувач, силен оксиданс, токсичен и други корозивни медиуми, безбеден транспорт.

Забележете ги следните точки:
1) Ако дијаметарот DN≥500mm, тие припаѓаат на класата на опрема.
2) Кога се користи негативниот притисок, ве молиме наведете при нарачката, според облогата на процесот на отпорност на негативен притисок.
3) За прирабници без посебни барања, ве молиме погледнете го додатокот во согласност со hG20592-2009.
4) Видете ја табелата за заеднички параметри за монтирање на цевки.Други нестандардни делови, како што се ексцентричен редуктор, редуцирачки лакт итн., може да се обработуваат според барањата на корисникот.
5) Притисокот на ретровизорите со стаклени цилиндри F4 и F46 обложени со челик е < 0,3mpa, а работниот притисок е ≥ 0,3mpa.Се препорачува да се користат четиринасочни ретровизори со тефлонски облоги.
6) Челични обложени POLYtetrafluoron делови за обликување DN≥200, употреба на температура <120℃, употреба на притисок -0,02-1,6mpa, според условите на клиентите, посебен дизајн.


  • Претходно:
  • Следно: