page_banner1

Тефлонски обрабени садови под притисок Резервоари Реактори и столбови материјал за обложување Тефлонски ETFE Po PFA

Краток опис:

Широко се користи во хемиската индустрија на флуор, заштита на животната средина, фина хемикалија, ново енергетско литиумско тесто, полупроводници, ултра чисти и електронски хемикалии со висока чистота, пестициди, лекови, бои, бои и други индустрии


Детали за производот

Ознаки на производи

Преглед

Брзи детали

Применливи индустрии: Садовите под притисок се широко користени во хемиски и петрохемиски полиња и други индустриски и цивилни полиња Локација на изложбен салон: Никој
  Видео излезна инспекција: Обезбедено
Извештај за машински тест: Обезбедено Тип на маркетинг: Нов производ 2020 година
  Гаранција за основните компоненти: 1 година
Основни компоненти: Мотор, лежиште, сад под притисок, пумпа Состојба: Ново
Место на потекло: Џиангсу, Кина Име на брендот: ЈИХАО
Структура: Разменувач на топлина на плочи Стапка на проток на течност: 200л/мин
Максимален работен притисок: 10 MPa Напон: AC110V/AC220~24V/AC380V/DC12V/DC24V
  Тежина: 120 кг, според цртежот
Гаранција: 1 година Опсег на работна температура: како по занает
Клучни продажни точки: Конкурентна цена Име на производ: ЈИХАО
Главна апликација: процес на индустриска реакција Материјал: Челик и поставата
Употреба: Разменувач на топлина Тип: Прилагодено
Клучни зборови 1: Тефлонски обложен сад Клучни зборови 2: Разменувач на топлина
Сертификација: ISO9001 Обезбедена услуга по продажбата: Онлајн поддршка

Способност за снабдување

Способност за снабдување: 100000 Килограми/Килограми неделно

Пакување и испорака

Пристаниште: Шангајско пристаниште

Спецификација

Име на производ
Резервоар со флуоропластичен слој
Необработен матерјал

Јаглероден челик/ SS 304 обложен тефлонски / ETFE / PFA

Обработка
Постава на даска/ Облога за прскање/ Облога со валјак
Конструкција
Канада, Франција, Саудиска Арабија
Бруто тежина
Според реалните стандарди за обработка
Дијаметар
0,5м³~150м³
Извештај за тестирање на машини
Обезбедено
Име на брендот
ЈИХАО
Апликација
Широко се користи во ново енергетско литиумско тесто, полупроводници, ултра-чисти и електронски хемикалии со висока чистота, хемиска индустрија на флуор, заштита на животната средина, фина хемикалија, пестициди, медицина, боја, бои и други индустрии
Клучни продажни точки
Конкурентна цена
Предности
Сите тефлонски материјали се увезени од светски познатиот бренд како DuPont, Japan Daikin, Solvay флуоропластичен лим, американски лепак Елода и индустриски материјал за заптивање Walka. Процесот на поставата се заснова на воведување на јапонска технологија на процес на обложување, технолошка трансформација и иновативно истражување и развој, освоивме 3 патенти за пронајдок, нови применливи патенти од тип 8, нашата технологија на процесот на обложување достигна светска класа.
Клучни зборови2
Разменувач на топлина

Најчесто поставувани прашања

1. кои сме ние?
Ние сме со седиште воЏиангсу, Кина , почнуваат од 2013 година, продаваат на домашниот пазар (50,00%), Африка (10,00%), Југоисточна Азија (20,00%), Европа и Америка (20,00%). Во нашата канцеларија има вкупно околу 101-200 луѓе.

2. како можеме да гарантираме квалитет?
Секогаш пред-производен примерок пред масовно производство;
Секогаш финална инспекција пред пратката;

3. Што можете да купите од нас?
Флуоропластична цевка, тефлонски прстен,Тефлонски Rasching прстен,Прстен за тефлонски скали,челична обвивка Тефлонски цевки

4. зошто да купувате од нас не од други добавувачи?
Ние главно ги произведуваме сите видови на тефлонски обложени цевки и фитинзи, тефлонски обложен резервоар, кула садови и тефлонски наредени глобуси вентил. сите видови на тефлонски обложена цевка, лакт, маици, обложени од нерѓосувачки челик

5. какви услуги можеме да обезбедиме?
Прифатени услови за испорака: FOB, CIF, DDP;
Прифатена валута за плаќање: УСД, CNY;
Прифатен тип на плаќање: T/T;
Јазик кој се зборува: англиски, кинески


  • Претходно:
  • Следно: