faqe_banner1

Çmim i ulët Tub çeliku jo ngjitës me cilësi të qëndrueshme PTFE

Përshkrim i shkurtër:

Klasifikimi i temperaturës: Tubacione me temperaturë të ulët
Klasifikimi MPa: Tubacione me presion të mesëm
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK
Standard: ASTM, GB, JIS, DIN
Diametri: 150 mm
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Shumica e tubave të projektuar dhe zhvilluar nga Jiangsu Yihao Fluorine Plastic Manufacturing Co., Ltd.furnizohen kryesisht nga OEM në MB, Francë, Shtetet e Bashkuara, Gjermani dhe shumë kompani të tjera.Fabrika ndodhet në Yancheng, bregdeti i bukur i Detit të Verdhë.E themeluar në vitin 2007, ajo ka 150 komplete pajisje speciale dhe 100 tubacione speciale.Fabrika vazhdon të funksionojë në sistemin e cilësisë ISO9001:2000.

Informacioni bazë

Numri i modelit.
150*8 mm
Lloji i lidhjes
Fllanxha
Forma
Tub me seksion të zbrazët
Paketa e Transportit
Çeliku i salduar
Markë tregtare
Fuhao
Kodi HS
3904610000
Forma e prerjes kryq
Rrumbullakët
Aliazh apo jo
Jo aliazh
Certifikata
ISO 9001-2000
Specifikim
150*8 mm
Origjina
Kinë
Kapaciteti i prodhimit
1000 metra/ditë

Parametrat e produktit

Artikuj Guarnicioni i bardhë PTFE rezistent ndaj acidit ndaj nxehtësisë Guarnicioni i sheshtë PTFE rezistent ndaj vajit
Materiali ptfe e pastër
Temperatura -180~+260ºC
Madhësia DN60-DN800
Trashësia 1.5/3/5mm/7mm/9mm
Dendësia e dukshme 2,1~2,3 g/cm³
Forca në tërheqje ≥18Mpa
Zgjatimi përfundimtar ≥150%
Forca dialektike ≥10 KV/mm

Tubi teflon prodhohet me nxjerrje dhe sinterim cilësor PTFE.Sinterizimi është procesi konvencional i shndërrimit të materialit pluhur në trup të dendur, i cili përdoret herët për prodhimin e materialeve qeramike, zjarrduruese dhe hipertermale dhe metalurgjinë pluhur.Në përgjithësi, trupi i dendur i sinterizuar pas formimit të pluhurit është një material polikristalor me mikrostrukturë të përbërë nga kristali, trup qelqor dhe pore.Procesi i sinterizimit përcakton madhësinë e grimcave dhe poreve të kristalit në mikrostrukturë, formën dhe shpërndarjen e kufirit të kristalit, duke ndikuar kështu në vetitë e materialit.
1. Rezistencë ndaj temperaturës së ulët dhe të lartë
2. Rezistenca ndaj korrozionit, rezistenca ndaj motit
3. Lubricitet i lartë, pa ngjitje
4. Jo toksike
5. Jo i ndezshëm
6. Rezistenca ndaj acideve dhe alkaleve
7. Antioksidant


  • E mëparshme:
  • Tjetër: