faqe_banner1

Kualitet i lartë me çmimin e poshtëm Bërryl i madh tub çeliku me karboni PTFE

Përshkrim i shkurtër:

Klasifikimi i temperaturës: tubacion i temperaturës së lartë me performancë të lartë
Klasifikimi MPa: -0,09 MPa deri në 2,5 MPa
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK
Standard: ASTM, GB, JIS, DIN
Diametri: Mbështet personalizimin
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK


Detajet e produktit

Etiketat e produktit

përshkrim i produktit

Avantazhet e dizajnit të pajisjes me tuba Tetrafluoro me rreshtim çeliku

Përparësitë e dizajnit të tubave ptfe me rreshtim çeliku:

Përmbledhje: RANA zgjedh pluhur ptfe me performancë të lartë, përpunimi i shtytjes (ekstrudimit) dhe formimit të tubit të formuar, trajtimi kimik i sipërfaqes së tubit, kullimi në tub çeliku pa telash (diametri i jashtëm i astarit se diametri i brendshëm i tubit të çelikut 1-1,5 mm) rreshtim i ngushtë me zgjerim.
Përparësitë e tij:
1. Rezistenca e qetë, ndikimi, rezistenca ndaj plakjes për të siguruar cilësi të lartë të produkteve
2. Fortësia e lartë tërheqëse boshtore.
3. Sipërfaqe e lëmuar, mund të mbështesë çdo rreshtim çeliku në formë të veçantë.

Informacioni bazë

Forma e prerjes kryq
Rrumbullakët
Paketa e Transportit
Raft çeliku i salduar
Markë tregtare
Yihao
Kodi HS
3904610000
Lloji i lidhjes
Seamless
Specifikim
të ndryshme
Origjina
Jiangsu Kinë
Kapaciteti i prodhimit
5000000

Parametrat e produktit

Tuba prej çeliku janë të veshura me pajisje teflon:
Marka: Yihao
Materiali: PTFE, CS/SS ÇELIK
DN: 3/4 "- DN500, 3/4" ~ 20"
Temperatura e funksionimit: -20ºC ~ 180ºC
Presioni i punës: 0 ~ 2.5mpa
Fllanxha: sipas HG/T20592-2009)

** Të gjitha llojet e opsioneve HG, GB, JB, ANSI, JIS, BS, DIN, etj., mbështesin kërkesa të ndryshme të fllanxhave standarde, fikse opsionale, fllanxha fleksibël.
Karakteristikat e mesme: mund të transportojë përqendrim arbitrar të acidit të fortë, alkali të fortë, tretës organik, oksidues të fortë, toksik dhe media të tjera gërryese, transport i sigurt.

Vini re pikat e mëposhtme:
1) Nëse diametri DN≥500mm, ato i përkasin klasës së pajisjeve.
2) Kur përdoret presioni negativ, ju lutemi specifikoni kur porosisni, sipas rreshtimit të procesit të rezistencës ndaj presionit negativ.
3) Për fllanxhat pa kërkesa të veçanta, ju lutemi referojuni shtojcës në përputhje me hG20592-2009.
4) Shih tabelën për parametrat e zakonshëm të montimit të tubave.Pjesë të tjera jo standarde, të tilla si reduktuesi i çuditshëm, bërryli reduktues, etj., mund të përpunohen sipas kërkesave të përdoruesit.
5) Presioni i pasqyrave të cilindrave të xhamit të veshur me çelik F4 dhe F46 është < 0,3mpa dhe presioni i punës është ≥ 0,3mpa.Rekomandohet përdorimi i pasqyrave katërkahëshe PTFE me rreshtim çeliku.
6) Pjesët e derdhur të POLYtetrafluoron me rreshtim çeliku DN≥200, përdorimi i temperaturës <120℃, përdorimi i presionit -0.02-1.6mpa, sipas kushteve të klientit, dizajn i veçantë.


  • E mëparshme:
  • Tjetër: