Leave Your Message
*Name Cannot be empty!
* Enter product details such as size, color,materials etc. and other specific requirements to receive an accurate quote. Cannot be empty

ТОПЛИ ПРОИЗВОДИ

Доверлив глобален производител на тефлонски цевки и фитинзи.

Ји Хао

Доверлив глобален производител на тефлонски цевки и фитинзи

Речиси 20 години, Jiangsu Yihao Fluorine Plastic Manufacturing Co., Ltd. е водечки снабдувач на тефлонски цевководи во Кина. Нудиме тефлонски цевки, чаршафи, шипки, заптивка листови, бледи прстени, прстени за скали, рашливи прстени, прстени за очи. Го проширивме нашиот асортиман на тефлонски обложени цевки и фитинзи од нерѓосувачки челик, јаглероден челик, како што се колена, маици, крст, вентили, тефлонски црева заедно со сеопфатен избор на алатки за инсталација и прицврстувања.

Гледај Повеќе
2128u6
 • 17
  +
  Години на искуство
 • 9
  +
  Регистриран капитал од милион јени
 • 1980 година
  +
  Квадратни метри
 • 20
  +
  Средни и високи техничари

Палета на производи

Производите на PFTE се широко користени во хемиски, нафта, металургија, електрична енергија, производство на хартија, бигор, храна, пестициди, фармацевтски производи, заштита на животната средина, транспорт, печатење и боење, синтетички влакна, полупроводници и други индустриски сектори.

Сертификати

Нашата фабрика има сеопфатен сертификат за квалификација тефлонски, што е нашата посветеност на квалитетот на производот и стандардите за производство. Нашите сертификати го покриваат производството, контролата на квалитетот и управувањето со животната средина на тефлонски производи, обезбедувајќи дека нашите производи ги исполнуваат меѓународните стандарди и барањата на индустријата.

Гледај Повеќе
cert-41ua
cert0dvx
cert-11e91
cert-3ddf
cert-106qi
cert-qs7
cert-2v0z
cert-5cdh
cert-6sh5
сертификат-19:00
cert-6ypi
cert-8ckd
cert-9r4m
01020304050607080910111213

ВЕСТИ

Следете не за да дознаете повеќе за тоа што се случува во YiHao!

By yihaoTO KNOW MORE ABOUT YIHAO, PLEASE CONTACT US!

 • echofeng@yihaoptfe.com
 • No.8, North of Weiliu Road, Gangzhong Street, Yandu District, Yancheng City, Jiangsu, China

Our experts will solve them in no time.